Загальна кількість переглядів сторінки

Дистанційне навчання


Дистанційне навчання дозволяє реалізувати такі принципи:
доступність навчання, а саме подолання фізичних обмежень людини, розширення аудиторії учнів;
індивідуальна спрямованість навчання, створення комфортних умов для школярів і вчителів, урахування індивідуальних психологічних особливостей (сприйняття, пам’яті, мислення), індивідуальний темп навчання;
розвиток інформаційної культури, навичок роботи із сучасними засобами інформатизації і телекомунікації;
соціалізація навчання, урахування особистісно-комунікативних особливостей учнів.

Що таке дистанційне навчання?
Дистанційна школа – це звичайний загальноосвітній заклад, в якому кожен учень отримує знання відповідно до державної програми. Тут також є розклад уроків, контрольні роботи та різноманітні завдання. Проте на відміну від звичайної школи, у дистанційній дитина не прив’язана ані до місця навчання, ані до часу. Усі завдання учень виконує на власному комп’ютері та може це робити з будь-якої точки світу і в зручний для себе момент. Головне, мати доступ до інтернету.
Ваша школа впорається зі справжнім дистанційним навчанням, якщо вже раніше працювала через онлайн-платформи, використовувала методики перевернутого класу чи іншого типу змішаного навчання, якщо зможе організувати роботу вчителя і надати покрокові інструкції батькам і дітям, як організувати самостійну роботу вдома:
Робота за принципом перевернутий клас або змішаного навчання – це коли, наприклад, теоретичний матеріал дається на самостійне опрацювання дітям, а практичні завдання закріплюються у класі чи під час групових робіт. Якщо вчитель це практикував, він і зараз впорається, навіть якщо роботи доведеться перевіряти дистанційно.
Якщо школа зможе організувати дистанційні онлайн-консультації вчителів: це не важко, якщо вчитель – впевнений користувач комп’ютера. А якщо ні?
Якщо зможе надати дітям плани уроків для самостійного опрацювання, які міститимуть не просто “прочитай параграф підручника, дай відповідь на запитання”, а теоретичний матеріал, ілюстративне чи графічне зображення (пояснення), лінк на відео для перегляду, check-list для закріплення знань і творче завдання (можливо, таке, яке можна виконати з друзями дистанційно).
Уроки через Skype, для них необхідний premium пакет Skype, він дозволяє підключати до 30 осіб і мати зв’язок хорошої якості. Це непоганий перехідний етап для вчителів, які звикли до фронтальної роботи.
Якщо вчитель уже мав досвід роботи з платформами Kahoot, Quzizz, IDroo, Miro чи подібними – то він зможе швидко підібрати (чи розробити власні) завдання для своїх класів на самостійне опрацювання.

Використовуйте безкоштовні засоби дистанційного навчання Kahoot!

Режим викликів, що проходить у темпі, - це безкоштовна функція, яка вже доступна для всіх викладачів. Учні можуть самостійно виконувати ігри з дому, на мобільному пристрої чи комп’ютері. Цей ігровий режим допомагає учням бути в курсі своєї навчальної програми, навіть коли вони не можуть відвідувати школу. Вчителі також можуть отримати доступ до понад 40 мільйонів безкоштовних і готових до гри ігор на різні предмети або створити власні ігри.
Базова версія Kahoot !, з надійними функціями, є та завжди буде доступна безкоштовно для вчителів та шкіл К-12.

Доступ до Kahoot! Премія безкоштовно

Для подальшого розширення можливостей освітян, які повинні перейти на дистанційне навчання в цей непростий час, ми надаємо безкоштовний доступ до Kahoot! Премія за будь-який навчальний заклад, який зазнав коронавірусу. Це наша надія, що Кахоот! Функції онлайн-навчання Premium допоможуть вчителям залучати та мотивувати своїх учнів у цей важкий час.
З Кахутом! Преміум класу, вчителі можуть використовувати розширені звіти для полегшення формального оцінювання та коригування навчання на основі ефективності учнів, навіть коли вони не можуть відвідувати школу. Кахоот! Преміум також дозволяє вчителям збирати банк навчальних ігор на всю школу та співпрацювати з іншими вчителями в їхній школі.
Придатні школи К-12 та вищі навчальні заклади зможуть користуватися Kahoot! Премія безкоштовно, починаючи з 1 березня за інші місяці навчального року. Також рекомендується подавати заявки на роботу додому, а також викладачів дистанційного навчання. Якщо ваш навчальний заклад постраждав від коронавірусу, отримайте безкоштовний доступ до Kahoot! Преміум, натиснувши тут. Або ж зв’яжіться з нами за допомогою цієї форми .

 IDroo - віртуальна електронна дошка. Це додаток до Skype, який дозволяє працювати як індивідуально з учнем, так і з групами. Віртуальна електронна дошка дозволяє писати, креслити, малювати, зазначати і поправляти “прямо на екрані учня”. Підходить для усіх предметів.

Початок роботи

1 Запуск IDroo
Встановіть IDroo. Скачайте тут. В іншому випадку, запустити його з робочого столу або меню Пуск.Також переконайтеся, що Skype працює.
2.Дозволити доступ до Skype AP При першому використанні, вам буде запропоновано доступ IDroo для Sype API. Ви повинні побачити повідомлення в Skype.
Натисніть на кнопку "Дозволити доступ" "Allow access". Якщо ви не бачите повідомлення, то вже доступ дозволений.
3. От і все.
Тепер ви можете запросити інших користувачів до співпраці або почати малювати на свій розсуд.

Робоча область

1. Головне меню
New (Новий) - Відкрити нову дошку
Open (Відкрити) - відкриття збереженої сесії IDroo дошки з файлу
Save (Зберегти) - Зберегти поточну дошку
Save as ... (Зберегти як ...) - Зберегти поточну дошку на новий файл
Export (Експорт) - Експорт у поширені формати зображень
Print (Друк) - Друк сторінки
- Undo (Скасувати)
- Redo (Повторити)
- Options (Параметри)
- About IDroo (Про IDroo, в тому числі інформацію про ліцензії)
- Допомога в браузері за замовчуванням
2. Панель інструментів
Pointer - Вибір управління об'єктами
Freehand - Від руки
Line - Лінія
Polygon - Багатокутник
Bezier - Безьє
Ellipse - Еліпс
Rectangle - Прямокутник
Text - Текст
Shape - Форми
Image - Зображення
Equation - Формули
3. Властивості об'єкта
Інструмент «Властивості об'єкта» розташовані нижче «Панелі інструменту». Загальні властивості включають обведення та стилі заливок, але ви також можете змінити стиль тексту, форми об'єкта або зображення, якщо це потрібно.
4. Області малювання
Області малювання нескінченна в усіх напрямках. Утримуючи праву кнопку миші для переміщення по сторінці. Ви можете також збільшувати і використовувати смуги прокручування для навігації.
5. Учасники
Тут показані вибрані вами учасники сесії. Щоб додати або видалити користувачів, використовуйте кнопку під списком учасників.
6. Сторінки
Дошка може мати кілька сторінок, які відображені нижче списку учасників. Ви можете додати стільки сторінок, скільки необхідно, і перейменувати їх для кращого розуміння. Ви також можете легко видаляти сторінки.
7. Рядок стану
Рядок стану показує, використання пропускної спроможності мережі для зв'язку IDroo. Є також управління масштабом сторінки розміщене з правого боку.

Запрошення користувачів

1. Відкрити і запропонувати сесію
Натисніть на кнопку в нижній частині списку учасників. З'явиться вікно, де ви можете запрошувати нових учасників.
2. Виберіть користувачів
Виберіть користувачів, яких ви хотіли б запросити, натиснувши на їхні імена у списку.Натисніть на кнопку "Додати", щоб додати їх до списку учасників сесії. Ви можете також двічі клацнути ім'я. Натисніть кнопку "ОК", щоб підтвердити запрошення.
3. Нові користувачі додаються до дошки. Вибрані користувачі будуть запрошені до активної сесії. Якщо у них встановлена IDroo вони будуть додані до списку учасників.В іншому випадку вони повинні завантажити та встановити IDroo. Як тільки будуть підключені до дошки, ви можете розпочати співпрацю. Ви також можете відправити запрошення через чат Skype.
Дивіться іншу документацію для отримання додаткової інформації.
Тому для повного, насиченого і продуктивного on-line навчання варто використовувати додаткові ресурси, які дають нам змогу спільно редагувати, прослуховувати, відтворювати один і той самий файл Власне тут подаємо декілька таких ресурсів:
Google документи, маючи поштову скриньку gmail.com, ви отримуєте доступ до Googlе диску і усіх інших додатків. Серед них є декілька, які можна використовувати, для організації уроку. Найпростіше - це спільна робота з Googlе документом, що дає змогу готувати для учня урок, чи додатковий матеріал, учень може отримати доступ для перегляду, коментарів чи редагування цього документа.
  Scribblar - ще одна інтерактивна дошка для занять. Дає можливість колективної роботи і взаємодії через аудіо зв’язок, або чат. можна вставляти картинки, малювати фігури, використовувати формули. Для роботи створюються “кімнати”, для одного заняття можна створити декілька кімнат. Спільна робота здійснюється за запрошенням через е-mail. 
  Twiddla -  браузерна дошка, якою може користуватися необмежена кількість осіб.  дозволяє спільно переглядати сайти і документи різних видів і одночасни обговорювати їх через аудіо зв’язок.
 RealtimeBoard - маркерна дошка з необмеженими можливостями, дуже гарний дизайн. Найбільший мінус - ціна, яка складає до 40 доларів в місяць.
 TeamViewer - ресурс для спільної роботи з телефону.
Вчи.юа — це міжнародна онлайн платформа, де учні початкової школи усієї України вивчають математику в інтерактивній формі.
Детальніше: https://vchy.com.ua/
Освітнє презентаційне програмне забезпечення для інтерактивної панелі чи дошки. Захопливий інтерактивний вміст, додатки, призначені для розвитку навичок, проведення дослідів та ілюстрування, пробуджують зацікавленість учнів та допомагають легше засвоювати навчальний матеріал.
  mozaWeb - для навчання вдома
 mozaBook tablet – для мобільних пристроїв
 mozaMap - цифрові мапи
 mozaLog – система шкільної адміністрації
 3D-сцени, відео, додатки
Learning.ua як спосіб доповнити шкільну програму
Опираючись на державні стандарти освіти, досвід закордонних колег та знання вікової психології, наші спеціалісти пропонують комплекси завдань, які ефективно доповнюють та поглибшують знання, що дає школа. Наші вправи мають цікаве для дітей оформлення та таку степінь інтерактивності, щоб дитина сприймала сайт як особистого репетитора. При цьому всі вправи мають форму тренажерів. Все це робить освітній ресурс Learning.ua корисним знаряддям для використання у школі у якості допоміжного інструменту для викладання.
Як вчитель може співпрацювати з Learning.ua
Аби мати можливість використовувати освітній інтернет ресурс як допоміжний інструмент для покращення процесу викладання, вчителю потрібно зареєструватися на сайті саме як викладачу. Після реєстрації він через свій акаунт матиме можливість додавати у свій навчальний процес вправи з Learning.ua, щоб отримати максимально ефективний результат. Робити це можуть як вчителі початкових класів, так і вчителі старших класів. Формат подання матеріалу на сайті чудово підходить для закріплення матеріалу наприкінці уроку в якості цікавого ігрового завдання.
eduActiv8 (раніше pySioGame) - це сукупність простих інтерактивних навчальних заходів, розроблених для дітей. Спочатку проект розпочався як особистий, який з роками перетворився на крос-платформу, відкриту навчальну програму для дітей, яку використовують тисячі у всьому світі.
Ви знайдете понад 100 коротких навчальних заходів, включаючи набори флешкартів, які представляють нові знання, "імітаційні" заходи, де діти можуть налаштувати номери, щоб побачити, як змінюються речі, щоб краще зрозуміти певні поняття, а також старі добрі заняття у формі інтерактивних аркушів дозволити практику знову здобутих навичок переміщенням віртуальних об’єктів по екрану - навчання через гру.
eduActiv8 підходить для дітей в перші кілька років початкової школи, але його легко використовувати діти дошкільного віку з певними рекомендаціями батьків.
В даний час діяльність в рамках програми в основному зосереджена на основних поняттях з математики (вивчення чисел, додавання, віднімання, множення і ділення, дроби, візерунки, симетрія, час та багато іншого), але також є деякі мовні вправи (алфавіт та деякі слова слова ) загальні логічні ігри та вправи на тренування пам'яті, пазли, кольорові ігри тощо.
Програма працює на Windows, MacOS, Linux, Android і як окремий проект на iOS.
eduActiv8 є безкоштовним для будь-якого користування та має ліцензію відповідно до GPLv3.
Доступність діяльності може залежати від вибору мови, віку / труднощів, наявності програмного забезпечення (тобто eSpeak), а також інших технічних параметрів, таких як роздільна здатність екрана та платформи, на якій працює програмне забезпечення.
Мовна діяльність:
вивчити алфавіт вибраною мовою
навчитися писати друковані та скоромовні листи, однак це все одно найкраще робити на папері (не всі доступні мови підтримуються).
Touch Typing Tutor - дізнайтеся положення букв / клавіш на клавіатурі (Великобританія, США, Німецька, Грецька, Французька, Польська та Російська розкладки клавіатур, які підтримуються досі та лише на настільних комп’ютерах)
вивчити нові слова в декількох категоріях - варіацію правопису, відповідності та аудіювання
Заняття з математики:
вивчити числа 1 - 20
вивчити написання чисел 0 - 100
вчити рахувати
навчитися додавати, віднімати, множувати та ділити (додатні та від’ємні числа)
стовпчасте додавання і віднімання, тривале множення і ділення
порівняти та сортувати числа
дроби - також включали в себе кілька заходів, корисних для навчання розв’язування задач, пов’язаних із додаванням, відніманням, множенням та діленням дробів, а також знаходженням рівнозначних дробів тощо.
десяткових знаків, відсотків та співвідношень
вивчити форми та суцільні речовини
вчити малювати фігури
намалюйте симетричні фігури та знайдіть лінії симетрії
вчити складати візерунки
Час діяльності:
пограйте руками годинника і навчіться розказувати час
навчитися встановлювати годинник, перетягуючи годинник руками
співставити цифровий час з аналоговим часом
навчитися знаходити різницю між двома разів
навчитися знаходити час так довго після або до заданого часу
Мистецька та кольорова діяльність:
основна живописна діяльність
вивчити назви кольорів
дізнайтеся, як кольори формуються як світлом (RGB), так і чорнилом (CMY)
Діяльність пам'яті:
запам'ятовування послідовності виділених квадратів
запам'ятовування набору напрямків
запам'ятовування місць розташування відповідних зображень
Інші види діяльності:
відповідність форм
трасування ліній
знаходження відповідних зображень
кілька варіацій гри «П’ятнадцять»
ПЕДАГОГІЧНІ ІГРИ ВІД МУЛЬТИМЕДІЙНОГО ВИДАВНИЦТВА «РОЗУМНИКИ»
електронний освітній ігровий ресурс, що представляє собою системне програмне забезпечення для вивчення конкретного предмету, яке поєднує пізнавальну та розважальну функції, містить завдання в ігровій формі і спрямоване на активізацію пізнавальної діяльності дітей дошкільного віку або віку початкової школи (учнів)
Це захоплюючі навчальні програми для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку з інтерактивними вправами, веселими анімованими персонажами, яскравими сюжетами та звуковим супроводом. - Викликають інтерес до навчання.
- Допомагають дитині швидше вивчити новий матеріал з основних шкільних предметів.
- Розвивають логіку, увагу, уяву, креативне мислення та пам’ять.
ТОВ «Центр Освіти Оптіма» (далі – Центр) є юридичною особою приватного права. Центр Освіти у своїй діяльності керується Конституцією України, Національною програмою виховання дітей та учнівської молоді в Україні, Національною доктриною розвитку освіти, Державною національною програмою «Освіта» («Україна ХХІ століття»), Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про господарські товариства», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад (постанова КМУ від 27.08.2010 № 778), Положенням про дистанційне навчання (наказ МОН України № 466 від 25.04.2013 р.), іншими актами законодавства, Статутом Товариства, а також внутрішніми документами Товариства, що встановлюють правила, регламенти тощо.
         На сучасному етапі відбувається розвиток єдиного європейського освітнього простору, що сприяє розширенню інформаційних і комунікаційних технологій в освіті. У світі йде створення глобальних відкритих освітніх і наукових систем,  які є базою накопичення й поширення наукових знань та забезпечують доступ до різних інформаційних ресурсів широким верствам населення.
         Основним прогресивним напрямом розвитку освітньої діяльності є створення системи дистанційної освіти. Система дистанційної освіти забезпечить загальнонаціональний доступ до освітніх ресурсів шляхом використання сучасних інформаційних технологій та телекомунікаційних мереж  і надання умов для реалізації громадянами своїх прав на освіту.
         Відповідно до Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні, затвердженої Постановою МОН України від  20 грудня 2000 р. дистанційна освіта - це форма навчання, рівноцінна з очною, вечірньою, заочною та екстернатом, що реалізується, в основному, за технологіями дистанційного навчання.
         Технології дистанційного навчання складаються з педагогічних та інформаційних технологій дистанційного навчання.
Методичні рекомендації щодо організації  освітнього процесу в початкових класах НУШ умовах карантину
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від  01. 07. 2019 р. № 1/11-5966 «Методичні рекомендації щодо викладання в початковій школі у 2019/2020 навчальному році» звертаємо увагу педагогічних працівників на те, що відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти у навчальних програмах з усіх предметів і курсів передбачено 20% резервного часу. Учитель може використовувати його на власний розсуд. Крім того, пропонується наприкінці кожної чверті планувати корекційно-рефлексійний тиждень для подолання розбіжностей у навчальних досягненнях учнів. Організація навчання учнів початкових класів в умовах карантину не повинна призводити до перевантаження.
Державний стандарт передбачає: реалізацію ідеї інтеграції; дослідницький підхід до формування умінь; конструювання знань, а не їх відтворення; організацію пошуку інформації з різних джерел; розвиток критичного мислення, творчості тощо. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України
№ 21 від 09 січня 2020 року Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1362
У 1 класі домашнє завдання не задається. У 2 класі домашнє завдання є необов’язковим, можуть задаватися пошуково-дослідницькі та творчі завдання.
Рекомендуємо створити Вайбер/Телеграм/Фейсбук групу (можна спробувати й ВайберСпільноту, де вони не будуть бачити телефони один одного, якщо вже не спілкуються. Це досить безпечно. Важливо просто правильно вибрати інструменти та формати взаємодії та спільної роботи:
Опитування та залучення групи до роботи –https://www.mentimeter.com/ https://get.plickers.com/ https://www.quizalize.com/ https://nearpod.com/ https://kahoot.com/ (провести контрольні роботи, зрізи знань, тести й оцінювання в ігровій формі)
https://onlinetestpad.com/ua – конструктор тестів, опитувань, кросвордів, ігор та комплексних завдань та сотні готових матеріалів
https://learningapps.org/ – готові навчальні вправи та інструменти для створення тестів, завдань
Організувати клас в працюючу спільноту з елементами гейміфікації – https://www.classdojo.com/uk-ua/
https://www.edmodo.com/– освітній сайт, який являє собою усічену соціальну мережу за типом Facebook, яка дозволяє спілкуватися вчителям та учням, об’єднавшись навколо процесу навчання у школі.
https://grockit.com/об’єднує учнів під час навчання, що проходить курсами на цьому великому соціальному сайті.
Навчання дистанційно в 1-4 класах - зручний індивідуальний графік, своя швидкість сприйняття, підвищення інтересу дитини до знань за допомогою навчальних мультфільмів та комп'ютерних ігор, вивчення англійської з носіями!
 ДПА в 4 класі проводиться онлайн!
·                  Усі навчальні матеріали відповідного класу, авторські уроки з аудіо, фото i відеододатками.
Особливістю навчання молодших школярів без стресів, незалежно від місця перебування,  є необхідність включення в навчальну діяльність ігор (дидактичних, предметних, розвивальних)
Навчальні ігри Bristar
       Послідовне поурочне вивчення всіх предметів у своєму темпі сприйняття (учень має можливість пройти не один урок, з рекомендованного розкладу, а декілька уроків з одного предмету).
       Класний керівник, тьютори, тести та завдання на перевірку знань, онлайн заняття та консультації, контроль успішності навчання.
       Методика підвищення інтересу дитини до знань: освітні кейси, навчальні мультфільми, навчальні комп’ютерні ігри.
       Освітні кейси - унікальний навчальний матеріал для поглиблення знань та розвитку компетенцій.
      Шкільний психолог: індивідуальні консультації, майстер-класи для батьків.
       Захопливі та пізнавальні екскурсії по Києву, Україні та за кордон.
      Державний документ України про освіту.
Детальніше: bristarstudio.com
 Платформа для навчання математики, розроблена експертами з педагогіки Ми б хотіли продемонструвати, як саме Matific допоможе зробити навчання та вивчення математики легшим для вчителів і учнів.
  Міксіке  - освітнє онлайн середовище надає можливість вчителям, учням і батькам створювати та використовувати  власні  навчальні онлайн матеріали, а також використовувати онлайн- колекцію навчальних  матеріалів, яку спільними зусиллями створили педагоги-учасники проекту. Також  освітнє онлайн середовище Міксіке дозволяє організовувати та проводити навчальні змагання серед учнів школи,   між учнями різних шкіл області або країни, а також між школами різних країн Європи. Змагання Прангліміне та робота по інтерактивним вправам для загальноосвітніх навчальних закладів України проводяться безкоштовно .
Мобільний застосунок MiksikeApp
 Змагання Прангліміне. Саме для вас ми створили мобільний додаток MiksikeApp на Google Play , який допоможе тренуватись в усному рахунку, використовуючи мобільний телефон або планшет. Додаток дозволяє працювати в off- та on-line режимах, додаток  передбачає незначну плату   -  від 42,65 грн до 57, 35 грн . Для знайомства із застосунком діє 10-денна безкоштовна версія. Її можна завантажити просто зараз.
РЕЄСТРАЦІЯ на сайті Алгоритм реєстрації для участі в проекті  і право вчителя
 На допомогу вчителям! Інструкція : інформація про учнів школи, результати учнів школи в Прангліміне.
Для формування цілісної і гармонічної особистості необхідно систематичне включення її в самостійну діяльність, що у процесі особливого виду навчальних завдань – самостійних робіт – здобуває характер проблемно-пошукової діяльності. Можна розробити ментальну карту в Mindomo, на якій детально розписати етапи процесу дистанційного навчання. У процесі додавати посилання та завдання, які дітям потрібно буде зробити. За вашим бажанням цю карту можна переслати дітям, щоб вони розуміли, які етапи роботи на них чекають. Математика, українська мова, для учнів 1-9 класів:
 https://www.eduactiv8.org/screenshots/1/ – вправи з читання, математики, логічні ігри. Поділено за класами.
 Для молодших школярів:
Смішний ресурс для вивчення основ малювання за допомогою різних інструментів (від 5до 12 років):

«Kids Numbers and Math Lite» – математика для наймолодших

Чудовий додаток для наймолодших школярів, які тільки  починають вчитися лічити, знайомляться з цифрами та вивчають таблицю множення. Програма дає базові знання з математики, а щоб дітям було простіше, вона розподілена на кілька категорій: «Вивчення чисел» (можна англійською), «Лічимо подумки», «Найбільше і найменше число» (порівняння чисел), «Додавання і віднімання».

Додаток пропонує ігрові завдання, що поступово ускладнюються. Таким чином, гру можна використовувати як задачник, протягом навчального року просуваючися від елементарних рівнянь до більш складних.

«Math Kids» – рахуймо та колекціонуймо!

Додаток точно сподобається дітям, адже за виконання вправ вони отримають наліпки та зможуть переглянути веселі сценки. За швидке та правильне виконання завдання діти набирають зірки, які можна обміняти на яскраві картинки. Отже, виконання завдань має мету – колекціонування картинок, чи навіть змагання між однокласниками «хто більше збере».
Комплекс вправ має три рівні складності:
      «Легкий» – містить рівняння на додавання й віднімання у межах 20;
      «Середній» – аналогічні вправи у межах 100;
      «Складний» – задачі на множення і ділення.
У додатку ви також знайдете набір невеликих (але дуже цікавих!) говоломок, які містять завдання на порівняння чисел або груп об’єктів, створення власних математичних задач шляхом переміщення цифр та символів екраном, мініконтрольні, підрахунок об’єктів, що дозволяє скласти пазл тощо.
 Якщо говорити про українську мову — гарним тренажером буде WebPen.com.ua.
 Duolingo. Безкоштовний і дуже зручний сервіс для вивчення англійської мови з нуля.
Чудово підходить для дітей молодшого віку, бо тут тобі й інтерактив, і цікаві завдання, і дуже симпатичне совеня, що завжди поруч і допомагає в навчанні (спілкування, пам'ятаєте?).
Більше того, цей сервіс використовує персоналізований підхід, і вже під час проходження першого тесту формує навчальний процес відповідно до рівня знань.
За навчання нараховуються бали, і рівні, тож можна ще й позмагатися з друзями.
 Lingualeo. Він популярний в усьому світі й має вже понад 20 млн користувачів.
Величезний вибір тестових завдань, відео та аудіо матеріалів, інтерактивних вправ – і все це у форматі гри з милим левеням. Навчання онлайн неможливе без вміння концентруватися. Із цим у сучасних людей проблема: велика кількість факторів, що відволікають, месенджери, соцмережі, кліпове мислення, врешті решт.
Для кращого фокусування є чудова методика, яку радить американська професорка Барбари Оуклі, авторка супер популярного курсу Learning how to learn – "метод помідору".
Суть методики полягає у повному фокусуванні на короткий проміжок часу. Ставимо таймер і 25 хвилин приділяємо цілковитому зануренню в навчання, потім 5 хвилин відпочиваємо.
Це якраз під силу дитині, і сама думка про те, що прямо зараз попрацювати треба 25 хвилин, а не скажімо, годину, звучить набагато привабливіше.
Сервіси для вчителів
Он-лайн школа «На Урок» https://naurok.ua/
Безкоштовні ресурси для налаштування дистанційного навчання:
- https://coggle.it/  - найпростіший інтерфейс, можна зберегти зображення в форматі PNG або PDF
- https://www.xmind.net/  - чудово працює на платформах Windows / Mac / Linux.
Платформи для проведення онлайн уроків:
- https://classroom.google.com/  - простий, інтуїтивний інтерфейс. Якщо давно чули про цей ресурс і планувати опанувати – час настав! В мережі є купа навчальних відео, як налаштувати платформу. Приклад - https://www.youtube.com/watch?v=C9rN1vJZJkE
- https://myownconference.com.ua  – платформа для проведення вебінарів. У безкоштовному варіанті є можливість підключення до 20 осіб – підійде, якщо у вас підгрупа або в класі до 20 осіб (можливо в сільських школах).
- https://zoom.us/webinar  - проста в налаштуванні та реєстрації. В Youtube можна знайти безліч відео-пояснень, як працювати з платформою.
Створення завдань, тестів, пазлів, вікторин https://learningapps.org/
Тестування учнів в онлайн-режимі https://www.classtime.com/uk/ та https://naurok.com.ua/test/about
Каталог електронних освітніх ресурсів для учнів та вчителів http://video.novashkola.ua/
 Організація дистанційного навчання у школі https://www.pedrada.com.ua/article/2476-organzatsya-distantsynogo-navchannya-u-shkol
Задачі і тести з математики для 1 класу https://learning.ua/matematyka/pershyi-klas/
Завдання з математики для дитини (підготовка до школи, 1 клас, 2 клас, 3 клас, 4 клас) http://osvita.ua/school/70399/
Платформа для навчання математики, розроблена експертами з педагогіки https://www.matific.com/ua/uk/home/
Завдання з математики (дошкільнята, 1-10 класи)  https://learning.ua/matematyka/ 
Онлайн курси з математики https://naurok.ua/course/math
Формувальне оцінювання: https://www.youtube.com/watch?v=Agm21SkpbNs
Формувальне оцінювання:  https://www.youtube.com/watch?v=rN_7w3Sd3Eg
Формувальне оцінювання: https://www.youtube.com/watch?v=0YcO7KNKrwc
Формувальне оцінювання навчальних досягнень молодших школярів :https://www.youtube.com/watch?v=x-ToQQFy3NI
Лепбук. Онлайн-курс для вчителів початкової школи .І.Большакова
Сторітеллінг. Онлайн-курс для вчителів початкової школи  І.Большакова https://www.youtube.com/watch?v=2aYHz1U19U8
М.Пристинська Щоденні 5
М.Пристинська Щоденні 3 https://www.youtube.com/watch?v=VClAoATHANI
М.Пристинська Математика
Он-лайн ресурс для вчителів початкових класів
Сервіси для створення кросвордів, дидактичних ігор, головоломок, вікторин
5.      http://puzzlecup.com;
Сервіси для колективного збереження документів.
Сервіси для створення віртуальних класів.
Сервіси для створення інфографіки.
6.      https://visual.ly/
Сервіси для організації віртуальних досок
4.      https://ru.padlet.com /
Сервіси для створення хмари слів
Сервіси для створення інтелект-карт
2.      https://bubbl.us/
3.      https://cacoo.com/
Сервіси для створення стрічок часу
Фотосервіси
Онлайн відеоредактори
Сервіси для проведення онлайн опитувань
3.      https://kahoot.com/

Немає коментарів:

Дописати коментар