Загальна кількість переглядів сторінки

Цікаво про школи різних країн світу

Цікаво про школи різних країн світу

Зараз тривають дискусії щодо зміни термінів навчання українських дітей в початковій, середній та старшій школах. Всі зміни для пересічних вчителя і учня – болісні, не зрозумілі, а відтак, – не потрібні. Давайте “пройдемось” школами різних країн і подивимось,скільки років діти навчаються в інших країнах. Звісно, це не має нас заспокоїти, але може в деякій мірі просвітити.
Освіта у Латвії.
Початкова і середня освіта організовані як єдина система, яка охоплює дітей з 7-річного віку і передбачає дев’ять років обов’язкової шкільної освіти. Останні роки базової освіти (7-9 класи) також можна пройти в гімназіях, які, в основному, пропонують три роки очного навчання у старших класах для учнів віком від 16 до 19 років. Досягнення у навчанні оцінюються за десятибальною шкалою. По закінченню 3-го, 6-го і 9-го класу учні зобов’язані здати державне тестування. Навчання у старших класах (10-12 класи) не є обов’язковим, однак відсоток населення, що отримує повну середню освіту залишається високим.
Загальну середню освіту можна отримати у старших класах середньої школи, гімназіях або у вечірніх школах. Ці школи, як правило, також пропонують програми для неповної середньої освіти. Тому учень може весь період навчатися в одній школі, якщо він/вона не вирішує змінити школу. По завершенню старших класів середньої освіти потрібно здавати централізовані іспити, які оцінюються, починаючи з 2012/13 навчального року у відсотках. На душу населення в країні припадають два студенти – це один з найвищих показників у світі.
 Освіта у Великобританії.
Освіта у Великій Британії є обов’язковою для всіх громадян віком від 5 до 16 років, тобто 11 років. Існує два види освіти: державна (безкоштовна освіта) і приватна (платні навчальні заклади, приватні школи). Початкова освіта в Англії триває до 11 років. Діти вчать широкий вибір предметів, з яких 12 дисциплін є обов’язковими. По закінченню навчання в початковій школі у віці 11 років діти складають перші іспити.У середній школі (Secondary school) діти продовжують вивчати ті ж предмети, що й у початковій, до яких додаються деякі нові. В 10 класі діти обирають 5 – 10 дисциплін, за якими протягом двох років цілеспрямовано готуються до іспитів. В 16 років школярі складають іспити на Загальний Сертифікат про Середню Освіту (General Certificate of Secondary Education). На цьому обов’язкова середня освіта в Англії закінчується.
Освіта в Австралії.
Австралійці вчаться в школі 12 років. Освіта є обов’язковою для дітей у віці від 5 до 17 років, у всіх штатах і територіях країни. Діти йдуть в початкову школу (Primary School) приблизно в 5-6 років, а через 6-7 років, залежно від штату, переходять в середню школу (Secondary School), яка має два ступені – перші 2-3 роки молодша середня школа (Junior Secondary), а потім старша середня школа (Senior Secondary). Після закінчення 12 класів видається сертифікат про середню освіту, який в різних штатах називається по-різному. Крім того, в старших класах середньої школи можна пройти професійний курс на отримання сертифіката, а деякі школи спільно з тим чи іншим університетом також пропонують програми підготовки до університету (Foundation).В Австралії переважають державні школи. 70% школярів навчаються в державних школах, інша частина в приватних школах. Випускники шкіл отримують державний сертифікат, так званий Year 12.
Освіта в Німеччині.
Німеччина має чотириступеневу систему освіти: початкова, двоступенева середня освіта та вища освіта. 9-річна шкільна освіта є обов’язковою, загальною та безкоштовною.
У Німеччині навчання починається з 6 років. Початкова школа триває до 10 років, і далі учні переходять в середню школу, яку закінчують в 19 років. Середні школи бувають трьох типів. Найпростіші – основні школи, після закінчення яких діти вступають до профтехучилища. Навчання в них триває 5 років. Більш престижні реальні школи, після яких вже можна розраховувати на вступ до університету. Навчання там триває 6 років. І найкращими вважаються гімназії, навчання в яких триває 8-9 років, але вони практично гарантують своїм учням вступ до вишу.
Освіта у Індії.
У серпні 2009 року Парламент Індії прийняв Закон про право дітей на безкоштовну обов’язкову освіту, відповідно до чого отримання безкоштовної освіти є обов’язковим для дітей у віці від 6 до 14 років. Тим самим Індія стала 135-ю країною світу, в якій дітям гарантовано право на безкоштовну освіту. В Індії діти йдуть у школу вже з 3-4 років, навчаються 6 днів на тиждень, у них буває по 6-8 уроків на день, тривалість уроку – 35 хвилин. Дитячих садків у країні немає. У державних загальноосвітніх школах (до 14 років) можуть безкоштовно навчатися всі діти, незалежно від статусу сім’ї.
Освіта в Канаді.
Освіта в Канаді регулюється на рівні провінцій, кожна з яких має свої закони. Освіта є обов’язковою у віці від 6 до 16 років скрізь, крім Онтаріо і Нью-Брансвік, де верхня вікова межа становить 18 років. У деяких провінціях при особливих обставинах дозвіл на припинення обов’язкової освіти може надаватися починаючи з 14-річного віку. Канадська система середньої освіти складається з 3 основних ступенів: 1-5 клас; 6-8 клас; 9-12 клас.Діти йдуть у перший клас в 6-річному віці. Навчання в початковій (1-6 класи, 6-12 років) і середній школі (7-12 класи, 13-18 років) ведеться на одній з офіційних мов країни – англійській або французькій. У більшості провінцій повна середня освіта, що відкриває дорогу у ВНЗ, займає 12, а в провінції Онтаріо – навіть 13 років. Лише у франкомовній провінції Квебек середню школу закінчують після 11 класу, а потім ті, хто хоче підготуватися до вступу в університет, ще два роки вчаться на підготовчому відділенні в коледжі системи CEGEP (французька абревіатура, розшифровується як College d’Etudes Generales et d’Edu-cation Professionnelle).Випускники відомих канадських приватних шкіл без проблем вступають у провідні університети Великобританії, США й Канади.
Освіта в США.
Віковий діапазон, в якому відвідування школи є обов’язковим, лежить в межах від 5-8 до 16-18 років, варіюючись від штату до штату. Одні штати дозволяють залишати з дозволу батьків школу до її закінчення в 14-17 років, інші вимагають обов’язкового її відвідиння до досягнення 18-річного віку. Разом з тим, багато штатів дозволяють вундеркіндам прискорювати свою освіту. Американська система освіти організована на трьох основних рівнях: початковий (включаючи дошкільну і початкову шкільну), середню і вищу. Вона є обов’язковою, починаючи з семирічного віку в 29 штатах, з шестирічного – в 18 штатах і з п’яти років в трьох штатах.
Освіта в Польщі.
Початкова освіта триває 6 років і є безкоштовною для усіх учнів. Навчання починається з нульового класу (перший рік у школі), завданням якого є підготовка дітей до основного навчання. Діти вчаться спілкуватися між собою, вивчають арифметику і основу природничих наук. В кінці 6-го класу діти здають тестування, воно має інформативний характер.
Після закінчення початкової школи дітей переводять до середньої школи. У Польщі таких шкіл є декілька типів:
·         ·Молодші класи середньої школи (обов’язкові для всіх дітей)
– трирічне навчання в гімназії (gimnazjum). Учні здають зовнішній стандартний іспит, який дає можливість продовжити навчання в старших класах і є обов’язковим для всіх учнів. За результатами цих іспитів приймається рішення, де учень може продовжити своє навчання: в коледжі, ліцеї чи професійно-технічному училищі.
·         ·Старші класи середньої школи
– 3 класи ліцею, після закінчення випускник здає випускний іспит (egzamin maturalny) і отримує атестат зрілості . Іспити проходять в два етапи: внутрішні іспити в школі та іспит незалежної комісії.
– 3 класи професійної школи , після закінчення випускник отримує диплом, який підтверджує присвоїну їм професійну кваліфікацію.
– 4 роки навчання в технікумі, випускники можуть здати екзамен для отримання атестату зрілості, а також, разом з ним, отримати професійну кваліфікацію.
Після закінчення ліцею випускник може вступити в ВНЗ без здачі вступних іспитів.
Великобританія
Виявляється, в Англійських школах учням заборонено вживати сленг чи будь-які мовні звороти, що відрізняються від офіційних. Для прикладу навіть прості фрази, на кшталт “привіт”, “бувай” прийнято замінювати на “доброго дня”, “до побачення”. Не дозволяється також вживати різноманітні скорочення та перекручування слів. На думку влади, такі заборони дозволять виховати у дітей культуру мовлення, що допоможе надалі змінити культурний рівень всього населення.
Франція

Французькі школи можуть здивувати своїм яскраво вираженим національним забарвленням. Вже у віці 2-3 років малят віддають у так звані «материнські школи», де їх готують до загальної початкової освіти. Навчання у початковій школі триває 5 років, після чого протягом 4 років триває навчання у коледжах. Заключний етап- навчання у ліцеях та старших школах триває 2-3 роки. Слід зазначити, що школи Франції вважають найкращими освітніми закладами у всій Європі.


Мексика

В Мексиці вже тривалий час діє програма общинної освіти. Вона створена за ініціативи Національної ради Мексики з розвитку освіти. Програма розрахована на ту частину мексиканських дітей, які живуть у віддалених селах та не мають можливості відвідувати звичайну школу. Вчителям в таких общинних школах стають частіше за все студенти. Оплата досить символічна, проте по закінченню стажування студенти отримують гранти на продовження навчання.



В’єтнам

В’єтнамські школи і навіть дитсадки вирішили серйозно поставитись до питання зміцнення здоров’я та покращення самопочуття вихованців. Віднедавна у навчальних закладах почали викладання з елементами йоги. Заняття починаються з сидіння у позі лотоса, вчителі розказують дітям притчі. Загалом, протягом дня у школі чи дитсадку, діти присвячують заняттю йогою більше години. Такі зміни в школах тішать також і батьків, які вже помічають позитивні зрушення та зміни у фізичному та емоційному стані своїх дітей.




Цікаві факти про школуФото: http://novotitarovka35.narod.ru/Цікаві факти про школу

Слово "школа" походить від грецького слова "сколе", що означає "дозвілля". Таких шкіл, які ми звикли бачити зараз, в Стародавній Греції не було. Філософи та їх учні збирались у вільний час разом і сперечалися з різних питань.
У 1565 р. з'явився перший буквар для навчання дітей, виданий першодрукарем Іваном Федоровим.
 1 вересня йдуть в школу діти ще 122 країн – вся Америка і Європа. 1 січня навчальний рік починається в 43 країнах. У 16 країнах він починається в березні, а в 10 – в серпні.
У Японії навчальний рік триває з 1 квітня по 1 березня. Діти відпочивають всього один місяць. Один місяць відпочивають також в Індонезії (у січні) та в Індії (у квітні). У Норвегії та Мозамбіку канікули тривають 2 місяці. У Аргентині, Еквадорі, Панамі, Сіднеї учні відпочивають аж 4 місяці.
У різних країнах існують різні системи оцінки знань учнів. Якщо в Росії, Угорщині і Югославії 5 – найвища оцінка, а 1 – найнижча, то в Чехії все навпаки. У школах Голландії та Румунії ставлять оцінки від 1 до 10. У Франції в ліцеях введена 20-бальна шкала оцінювання.
У Сіднеї відкрита перша в світі школа англійської мови для папуг та інших птахів, що говорять. Їх навчають вимовляти вітання, жарти і навіть вірші.
Джерело: Острів знань
Автор: За матеріалами Інтернет

Немає коментарів:

Дописати коментар