Національна рада реформ підтримала Нову українську школу та розвиток інклюзивної освіти. Відповідне рішення було ухвалене на черговому засіданні ради.
Учасники засідання зійшлися на тому, що в суспільстві накопичився значний попит на реформування саме середньої освіти.
За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, українська освіта, як 50 чи 70 років тому, досі орієнтована на накопичення знань. І це в той час, як цивілізований світ орієнтується на вміння застосовувати знання на практиці.
«Вміння швидко вчитися. Вміння співпрацювати в команді. Вміння вирішувати проблеми, а не чекати готових інструкцій. Ми живемо в 21-му столітті. Країна змінилася, суспільство змінилося, потреби економіки докорінно змінилися, а шкільні підходи і ставлення держави до школи залишилося глибоко в минулому столітті. Ми маємо шанс переламати цю негативну тенденцію», - зазначила Гриневич.
Вона також наголосила на необхідності запуску реформи шляхом ухвалення ключового для реформи - Закону «Про освіту».
«Левова частка нововведень, без яких неможливе створення і запровадження Нової української школи, залежать від прийняття базового закону «Про освіту», що вже пройшов перше читання у Верховній раді. І сподіваємося, що ви рекомендуєте Верховній Раді України до кінця 6-ї сесії VIII скликання розглянути і ухвалити новий Закон «Про освіту», - сказала міністр освіти, виступаючи на засіданні Національної ради реформ.
За результатами засідання Національної Ради Реформ було ухвалено рішення про підтримку концепції Нової української школи та рекомендовано парламенту прискорити розгляд у другому читанні закону «Про освіту».
Немає коментарів:
Дописати коментар