
Називається ця школа Waldorf of the Peninsula. Вона має дуже простий старомодний вигляд – дошки з кольоровою крейдою, книжкові полиці з енциклопедіями, дерев’яні парти з зошитами й олівцями. Для навчання в ній використовують звичні, не пов’язані з новітніми технологіями інструменти: ручки, олівці, швейні голки, іноді навіть глину тощо. І жодного комп’ютера. Жодного екрана. Їх використання заборонене.
Учні 2 класу, стоячи в колі, повторювали за вчителем вірш, одночасно граючи з мішечком, наповненим квасолею. Мета цієї вправи – синхронізувати тіло і мозок.

Нині, коли всі школи квапляться оснастити свої класи комп’ютерами, а багато політиків заявляють, що не робити цього – просто нерозумно. Цікаво, що протилежна думка отримала широке поширення в самому центрі високотехнологічної економіки, де деякі батьки і педагоги дають зрозуміти: школа і комп’ютери не сумісні.
Прихильники навчання без IT впевнені, що комп’ютери пригнічують творче мислення, рухливість, людські взаємини і уважність. Такі батьки вважають, що, коли буде справді потрібно ознайомити своїх дітей з останніми технологіями, у них завжди будуть для цього потрібні уміння та все необхідне вдома.
Пол Томас, колишній вчитель і професор Університету Фурмана, який написав 12 книг про освітні методики в державних установах, стверджує, що для освітнього процесу краще, якщо комп’ютери використовують якомога менше. «Освіта – це насамперед людське переживання, отримання досвіду, – говорить Пол Томас. – Технологія тільки відволікає, коли потрібні грамотність, вміння рахувати і здатність критично мислити ».

Самі ж учні не вважають себе обділеними високими технологіями. Вони час від часу дивляться фільми, грають у комп’ютерні ігри. Діти кажуть, що навіть розчаровуються, коли постійно бачать своїх батьків або родичів за комп’ютерними пристроями.
Орадя Камкар, 11 років, розповів, що нещодавно їздив у гості до родичів і опинився в оточенні п’яти осіб, які грали зі своїми гаджетами, не звертаючи на нього і одне на одного жодної уваги.
До речі, коли Стів Джобс керував Apple, він забороняв своїм дітям занадто довго сидіти з айпадами й айфонами. Мабуть людина, який зробила величезний внесок у розвиток технологій, знає про їх небезпеку більше. У сім’ї Джобса навіть існувала заборона на використання гаджетів вночі й у вихідні дні.

Алекс Константинополь, директор OutCast Agency, каже, що її п’ятирічний син узагалі не використовує гаджетів у будні дні. Двоє інших дітей, яким від 10 до 13 років, можуть користуватися планшетами і ПК вдома не довше 30 хвилин на день.
Еван Вільямс, засновник Blogger і Twitter, каже, що у двох його синів теж є такі обмеження. У їхньому будинку сотні книг, і дитина може читати їх скільки завгодно. А от з планшетами і смартфонами все складніше – вони можуть користуватися ними лише годину на день.

Чим же зайняти своїх дітей? Автор книги про Стіва Джобса каже, що гаджети, з якими асоціювалося його ім’я, він легко заміняв спілкуванням з дітьми і обговорював з ними книги, історію – та все, що завгодно. Але водночас у жодного з них під час розмови з батьком не виникало бажання витягти айфон або айпад. У результаті його діти виросли незалежними від інтернету.
Чи готові ви до подібних обмежень?
За матеріалами ЗМІ
Немає коментарів:
Дописати коментар