Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятницю, 5 серпня 2016 р.

Шановні колеги!
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич визначила одним з пріоритетних завдань оновлення навчальних програм, запровадження компетентнісного підходу, осучаснення змісту освіти.
Реагуючи на численні звернення вчителів і батьків, Міністерство починає перегляд програм з початкової школи.  Мета – доопрацювати програми з урахуванням вікових особливостей дітей, викликів сьогодення і потреб майбутнього. Ми прагнемо зробити програми такими, щоб вчителю було легко відповісти на запитання дітей - для чого ми це вчимо.
У найближчі місяці мають бути осучаснені та розвантажені насамперед програми для 1-4 класів для загальноосвітніх закладів з українською мовою навчання. За ними - програми 9 класу, для якого в наступному році мають друкуватися нові підручники.
Зміни до програм мають бути схвалені до серпневих конференцій, щоб впровадження оновленого змісту позитивно позначилося на учнях в новому навчальному році.
Міносвіти пропонує публічний механізм оновлення програм. До участі запрошуються вчителі-практики, вчителі-новатори, методисти початкової освіти, спеціалісти з базових компетенцій, освітні експерти, психологи, лікарі-педіатри, розробники онлайн курсів та авторських програм.
Ми запрошуємо до співпраці всіх, хто поділяє позицію нового Міністра освіти і науки: українська школа має чимало хороших традицій, але прийшов час оновити зміст навчання дітей  згідно потреб і викликів 21-го століття.
Ми ставимо комплексне завдання: не забрати "щось зайве з програм", а за чіткими критеріями прибрати дублювання між предметами, а також інтегрувати в зміст існуючих базових предметів такі сучасні компетенції як цифрова, підприємницька, громадянська, комунікаційна грамотність.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ:
1. До 1 червня 2016 р. формуються робочі групи по кожній програмі для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (1-4класи). В кожній групі призначаються 1-2 модератори, які координуватимуть роботу, узагальнюватимуть подані пропозиції, організовуватимуть подальшу роботу групи.
2. З 2 червня по 19 червня 2016р навчальні програми для початкової школи розміщуються на публічній платформі для загального обговорення. Всі бажаючі, авторизувавшись, зможуть висловити свої позиції  щодо оновлення програм.
3. З 20 червня по 26 червня члени робочої групи узагальнюватимуть пропозиції, що надійшли, внесуть відповідні зміни.
4. З 27 червня по 3 липня оновлені програми публічно виставляються на платформі для повторного обговорення.
5. З 4 липня робочі групи вносять останні зміни, готують порівняльні таблиці та методичні рекомендації для  впровадження оновлених програм.
6. Наприкінці липня оновлені програми мають бути розглянуті і затверджені Колегією Міносвіти.
Якщо ви володієте відповідною освітою, експертизою, розробками чи напрацюваннями, маєте практичний досвід написання навчальних програм і методичних рекомендацій, готові ділитися своїми знаннями – ми запрошуємо вас долучитися до роботи в робочих групах.
Просимо заповнити дану онлайн форму не пізніше 30 травня:
Перейти до форми

Немає коментарів:

Дописати коментар